1. Serwis i akcesoria
 2. Oryginalne akcesoria
 3. Wypożycz łańcuchy

Wypożycz łańcuchy śniegowe

 • Łańcuchy śniegowe pewag

  Nie musisz kupować. Możesz wypożyczyć.
  pewag sergo

  Zadbaj o dodatkowe bezpieczeństwo zimą. Wypożycz łańcuchy śniegowe pewag, których konstrukcja zapewni Ci szybki oraz łatwy montaż, a koła zachowają znakomitą przyczepność bez względu na ilość śniegu na drodze. Od teraz w górach łap poślizg wyłącznie na stokach.

  Znakomita przyczepność oraz wysoki komfort montażu i użytkowania.

  Innowacyjna opatentowana technologia servo z systemem automatycznego napinania łańcuchów bez konieczności ręcznego dociągania.

  W celu ochrony felg zewnętrzne elementy łańcuchów napinających zostały zaopatrzone w plastikowe klipy z logiem pewag.

  Optymalne do jazdy w mieście i po drogach o twardej nawierzchni.

  Łańcuchy posiadają wszystkie wymagane atesty.

  Uwaga: Przed założeniem łańcuchów należy zapoznać się z instrukcją obsługi samochodu. W przypadku niektórych rodzajów ogumienia łańcuchy nie będą mogły być stosowane.

  W celu dobrania do swojego modelu Toyoty i wypożyczenia odpowiedniego rodzaju łańcucha śniegowego pewag, skontaktuj się Autoryzowanym Dilerem Toyoty.

 •  

Co musisz wiedzieć o łańcuchach śniegowych, zanim zaczniesz ich używać

FAQ

 • Prawidłowy dobór łańcuchów śniegowych zależy od modelu pojazdu oraz od rozmiaru ogumienia, który jest umieszczony na obwodzie opony. W wyborze odpowiedniego rodzaju łańcucha pomogą Ci fachowcy w Autoryzowanych Stacjach Dilerskich Toyoty.

  Zgodnie z polskimi przepisami nie mamy obowiązku używania łańcuchów śniegowych na drogach naszego kraju. Istnieją jednak sytuacje – zwłaszcza w rejonach górskich – w których dobrze jest mieć je na wyposażeniu pojazdu. Poszczególne kraje UE posiadają własne wymogi odnośnie obowiązku stosowania łańcuchów w warunkach zimowych. Międzynarodowy znak nakazu używania łańcuchów śniegowych C-18:

   

  Aby prawidłowo samemu założyć i zdjąć łańcuchy śniegowe, należy zapoznać się ze szczegółową instrukcją obsługi dołączaną do każdego zestawu. Przed pierwszym montażem dobrze jest przeprowadzić samodzielną próbę w warunkach domowych. Pamiętaj, zawsze po użyciu łańcuchów dokładnie je oczyść ze śniegu, błota i brudu.

  W przypadku napędu 4x4, przed założeniem łańcuchów, należy zapoznać się z instrukcją obsługi samochodu.

  Instrukcje:
  Link do filmuOpens in new window

  Łańcuchy śniegowe zawsze powinny być założone na koła osi napędowej. W osobowych modelach Toyoty będzie to przednia oś, wyjątkiem jest tu GT86 z napędem na oś tylną. W przypadku napędu 4x4, przed założeniem łańcuchów, należy zapoznać się z instrukcją obsługi samochodu.
 •