Duże wyróżnienie dla nowego salonu Toyoty i Lexusa w Krakowie

Nagroda I stopnia w konkursie Budowa Roku 2020

2021-10-08

Nowy salon Romanowski Toyota & Lexus Kraków Zakopiańska zdobył nagrodę I stopnia w konkursie Budowa Roku 2020. Eksperci Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa docenili, że inwestycja ta wykonana została z zachowaniem najwyższych standardów technicznych i jakościowych. Zastosowano tu wiele ekologicznych rozwiązań, jak np. zielony dach.

Budowa Roku to ogólnopolski konkurs organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii. W tym roku zdobywcą nagrody I stopnia w konkursie został nowy salon Toyoty i Lexusa przy ul. Zakopiańskiej 68 w Krakowie – niezwykle nowoczesny, ekologiczny budynek z luksusowym wyposażeniem. Jest to doskonałe zwieńczenie 2-letniej wytężonej pracy ok. 750 osób.

Wyróżniony salon Toyoty i Lexusa jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie. Na klientów czeka tu szeroki zakres usług i obsługa zgodna z japońską kulturą gościnności Omotenashi. Od momentu jego otwarcia udział Toyoty na rynku motoryzacyjnym w Krakowie wzrósł z 9% do 12%.

Koncepcja architektoniczna nowego salonu przy Zakopiańskiej jest dziełem Adama Machnowskiego z pracowni MCA Machnowski, Caban Architekci s.c. w Warszawie. Głównymi projektantami są architekt Grzegorz Gaj i odpowiadający za projekt konstrukcji Paweł Byrski. W budynku zastosowano wiele ekologicznych rozwiązań, takich jak zielony dach o powierzchni 1650 m2 czy oświetlenie LED.

Budynek ma cztery kondygnacje nadziemne oraz dwie podziemne, a jego powierzchnia użytkowa sięga 13 500 m2. Może tu zaparkować 360 pojazdów. Na dwóch poziomach salonu zlokalizowano ekspozycję 50 nowych aut Toyoty i Lexusa, a na przykrytym parkingu na drugiej kondygnacji – 80 aut używanych. Ponadto na specjalnej rampie wyeksponowano klasyczne modele Toyoty i Lexusa. W podziemiach znajduje się parking dla klientów na 77 aut.

W obiekcie funkcjonuje także serwis mechaniczny z 18 podnośnikami, magazyn na 6500 opon, a także studio autodetailingu Romanowski Detailing & Car Spa, w którym właściciele samochodów wszystkich marek mogą skorzystać z profesjonalnej, wieloetapowej pielęgnacji pojazdu.

Stacja dilerska Romanowski Toyota & Lexus Kraków Zakopiańska to drugi salon Lexusa w Krakowie, należący do sieci Toyota & Lexus Romanowski. Pierwszy znajduje się przy al. Pokoju 63A. Toyota & Lexus Romanowski jest autoryzowanym dilerem od 27 lat i prowadzi także salony w Radomiu i Kielcach.

Dowiedz się więcej

Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Sprawdź szczegóły Zrównoważona produkcja bioetanolu Zrównoważona produkcja bioetanolu Wspólny projekt Toyoty i partnerów KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce Sprawdź najchętniej wybierane modele Toyoty Autobusy na wodór w Madrycie Autobusy na wodór w Madrycie Wodorowe ogniwa paliwowe Toyoty w transporcie miejskim Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Odnawialny olej napędowy zamiast diesla Nowe auto dostawcze na wodór Nowe auto dostawcze na wodór Toyota, Isuzu, Hino i CJPT łączą siły Corolla w programie Najmu KINTO ONE Corolla w programie Najmu KINTO ONE Sprawdź warunki wynajmu auta przedkontraktowego Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Poznaj szczegóły wydarzenia Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Świetne wyniki za pierwszą połowę 2022 roku Baterie ze stałym elektrolitem Baterie ze stałym elektrolitem Ponad 1300 patentów Toyoty Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Zobacz nową wersję specjalną 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy Sprawdź szczegóły